Посадка рослин на присадибній ділянці

Посадка рослин на присадибній ділянці

Опис послуги

Присадибна ділянка все частіше стає не тільки джерелом фруктів і овочів, але і місцем відпочинку. Нерідко садівники велику частину ділянки відводять під декоративні рослини. Вічнозелені хвойні рослини як найкращим чином підходять для цієї мети. Вони будуть прикрасою саду цілий рік і додадуть йому індивідуальність.

Хвойні рослини в більшості не вимагають укриття на зиму і зберігають декоративність. Селекція ж цих рослин зараз дійшла до запаморочливих висот. Багато видів тільки називаються вічнозеленими. Наприклад, сорти туї західної: у “Брабанта” хвоя бура, у “Санкіста” – майже лимонна, у “Рейнгольда” – бронзова (особливо взимку), у “Ауреаспіката” – жовто-зелена, у “Смарагду” – смарагдова.

Так само різноманітні кольори хвої і у сортів ялівцю китайського, і у сосен, і у ялин. І звичайно ж велика спокуса використовувати все потроху. Але, як не дивно, пейзаж від цієї строкатості зовсім не виграє. Відсутність кольору погано, але і “ярмарок фарб” теж ні до чого, особливо в строгому зимовому пейзажі. Не можна забувати і про те, що деякі хвойні міняють свій колір взимку. Так, золотиста хвоя “кольорових” сосен і деяких ялин чим холодніше, тим яскравіше. А туї, навпаки, буріють, стаючи менш привабливими, і лише з деякими сортами (‘Смарагд’) цього не відбувається.

За своїм значенням як в природі, так і в житті людини хвойні займають друге місце після квіткових рослин, далеко перевершуючи решту всіх груп вищих рослин.

Найкращими для посадки вважаються саджанці, щойно викопані із землі або вирощені в контейнерах, тому що знижується ризик підсихання коренів. Вічнозелені листяні і хвойні дерева і чагарники при посадці в основному вкорінюються швидко, так як їх листя круглий рік випаровують воду, втрата якої загрожує рослині загибеллю. Заповнювати запас вологи може тільки коренева система з грунту.

Посадка дуже великих дерев можлива тільки взимку.

Справа в тому, що, чим старше дерево, тим більше крона. А дерева з великою кроною випаровують великий обсяг вологи. При пересадці коренева система неминуче буде пошкоджена, і заповнити випаровує вологу вона не зможе. Дерево неминуче гине . Взимку листя немає, отже випаровування теж немає, життєві процеси уповільнені, тому велике дерево легше пересадити взимку. Пересаджують дерево з великим земляним комом. Дерево починають готувати до пересадки ще восени, його обкопують, упаковують з дотриманням всіх необхідних запобіжних заходів, а взимку висаджують на вашу ділянку.

Дорослі дерева і добре організований парк створюють відчуття монументальності, традицій та історії навіть наймолодшому дому, наповнюють наше життя затишком і комфортом.

Також ми виконуємо весняну обрізку дерев, яка є необхідною процедурою для плодових дерев. Обрізка потрібна для того, щоб дерева мали гарну крону та краще плодоносили.

Посадка рослин

Декоративні рослини дуже важливі, якщо вам потрібен ландшафтний дизайн. За допомогою них ви зможете прикрасити територію, встановити кольорові акценти й урізноманітнити оформлення ділянки. Тому слід ретельно вибирати рослини та правильно їх посадити.

Доволі важливо добре підготувати ґрунт, провести посадку рослин і ретельно доглядати за ними. Хтось облаштовує собі газон, чагарники й квіти, хтось садить різні культури: вирощує фрукти, овочі, трави чи спеції. Все це вимагає багато часу та сил. Але навіть якщо ви дуже любите проводити час на присадибних ділянках за дачною роботою, вам усе одно захочеться відпочити.

Пригадайте альтанку в тіні прекрасного саду, пікнік на зеленій галявині, теплі й ароматні шашлики на дальній стороні ділянки. Овочі та дерева навколо можуть тільки нагадувати нам про важку роботу, а от приємні декоративні рослини в будь-який час зможуть покращити настрій. Наприклад, чудова альпійська гірка завжди буде милувати око.

Незалежно від призначення дачі – для роботи і вирощування певної продукції чи постійного відпочинку – її територія повинна бути красивою і повністю гармоніювати з оточенням. А для цього необхідно доглядати за декоративними рослинами в ландшафті.

Декоративні дерева в ландшафтному дизайні

Декоративні рослини потрібні скрізь, до них належать багато дерев. Необхідно враховувати можливість декорувати територію та висаджувати дерева на ділянці. Вони найчастіше використовуються для прикраси саду, прилеглих територій, оздоблення огорож чи рекреаційних зон.

Тому зверніть увагу на ті дерева, які найбільш підходять для цього. Наприклад, доволі популярною є посадка крупномірів. Це один із найшвидших і найбільш ефективних способів прикрасити територію заміських будинків.

Посадка хвойних дерев і чагарників

Хвойні породи можна ідеально розташувати на будь-якій ділянці. Ці рослини ростуть у природі поруч одна з одною, тому не обов’язково шукати дерева певного розміру. Біля низьких хвойних порід можна успішно висаджувати опушені й тичиноподібні, а поряд із високими – міскантус.

Хвойні рослини легко використовувати навіть у створених композиціях, у тому числі у випадку верхнього огляду (щоб дивитися на них із верхніх поверхів будинку, з балкона). Вони формують гармонійний фон для прекрасних багаторічників і чагарників. Перш за все, це найулюбленіші рослини садівників:

 • троянди,
 • гортензії,
 • іриси,
 • хризантеми,
 • дельфініуми,
 • лілії,
 • клематиси.

Декоративні чагарники в сільській місцевості зазвичай є обмежувачами території. Вони утворюють так звані живі огорожі. Ними оформлюють доріжки в саду, невеликі дворики та зони відпочинку, клумби та водні споруди. Садити такі чагарники варто там, де рослини посаджені нещільно. Так вони зможуть внести оригінальні зміни в ландшафтний дизайн.

Декоративні квіти в ландшафтному дизайні

Рідко можна зустріти дачу, де би не було квітів. Окрім популярних тюльпанів і нарцисів є багато декоративних рослин, які допоможуть оформити територію, додати їй певних відтінків і особливого настрою. За допомогою квітів можна:

 • організувати окремі плантації,
 • зібрати їх у квіткові сади,
 • влаштувати оригінальні насадження на різних ландшафтних об’єктах,
 • облагородити ділянку,
 • наповнити територію для відпочинку гарними ароматами.

Посадивши квіти на своїй ділянці вперше, багато хто стає садівниками-аматорами, а згодом – навіть професіоналами.

Довірте посадку декоративних рослин професіоналам

Декоративні рослини в ландшафті дуже важливі. Вони не тільки додають кольорів і ароматів, а й часто роблять територію біля дому більш зручною та практичною. Це залежить від обраних рослин і правильності їх розповсюдження по всій території.

Постарайтеся знайти найбільш відповідні рішення. Це може бути:

 • проектування вічнозелених рекреаційних зон кущів;
 • вертикальне озеленення;
 • створення живих огорож;
 • висаджування декоративних чагарників на газоні й утворення з них різних фігур завдяки підрізанню.

Щоб насадження були довговічними, також важливий вибір посадкового матеріалу. У цьому вам допоможуть спеціалісти нашої компанії. Вони облаштують територію вашого саду чи ділянку біля заміського будинку, й правильно підберуть і посадять різноманітні декоративні рослини.