Малі архітектурні форми саду

Малі архітектурні форми саду

Опис послуги

Ваша дача або сад не матиме свого стилю, якщо не приділити належної уваги елементам оформлення – малим архітектурним формам. Саме вони – малі архітектурні форми здатні значною мірою змінити загальний вигляд Вашого будинку і всієї присадибної ділянки.

До малих архітектурних форм в саду відносяться альтанкии, містки, перголи, огорожі, вазони, садові меблі, садові скульптури, гойдалки, дитячі майданчики, садові каміни і ін. Вони можуть бути виконані з різних матеріалів – дерева, металу, каміння, цегли, пластику і т.д. Практично всі малі архітектурні форми мають функціональне призначення, а також грають важливу роль в декоративному оформленні саду.

Альтанки, тераси, сходи, пірси – незамінні елементи для відпочинку на природі, вони внесуть свою родзинку до ландшафтного дизайну, тим більше, якщо будуть виконані з красивої, натуральної і стійкої до мінливого клімату деревини. Альтанка, виконана з натурального дерева в унісон з терасою, підкреслить стиль заміської ділянки, допоможе забезпечити ідеальний відпочинок.

Як вважають професіонали ландшафтного дизайну, садівництво, крім усього іншого, це ще і свого роду розвага. Тому, якщо фантазія народжує щось легковажне й веселе, то варто піти їй назустріч. Невеликі прикраси, виконані з різних матеріалів, незвичної форми контейнери для квітів, несподівані для саду аксесуари – всі вони стануть ще одним проявом вашої індивідуальності. Наприклад, контейнер для квітів у формі птаха або тварини прикрасить покинутий куточок саду. А фігурка у вигляді риби або жаби, встановлена на березі ставка або біля фонтану, стане прекрасним доповненням водного простору.

Малі архітектурні форми

Всім подобається, коли сад або присадибна ділянка мають оригінальний вигляд. Щоправда, для цього буває недостатньо посадити гарні рослини та побудувати високу огорожу. Справжнє задоволення від споглядання ви отримаєте, якщо прикрасите ділянку спеціальними декоративними елементами. У ландшафтному дизайні зазвичай їх називають малими архітектурними формами (МАФ).

Це спеціальні конструкції різних форм і розмірів, чиє основне завдання – прикрашати й доповнювати ділянку. Архітектурні елементи, крім естетичних функцій, мають ще й практичні – наприклад, завдяки їм можна легко відокремити територію.

Оформлення садової ділянки

Незалежно від того, чи це буде місце для роботи, чи зона відпочинку в саду, важливо вдало облаштувати ділянку. Щоб надати їй незвичайний і привабливий вигляд, найкраще побудувати різні архітектурні споруди. До них можуть належати:

 • елементи освітлення;
 • стіни;
 • опори;
 • ворота;
 • решітки;
 • садові меблі (лавки, стільці, столи тощо);
 • містки;
 • горщики;
 • огорожі;
 • сходи;
 • ігрове обладнання.

Архітектурні елементи вибираються і будуються не тільки з урахуванням ландшафту та розмірів ділянки, а й фінансових можливостей власника. Сьогодні є багато доступних варіантів, тож люди з абсолютно різними доходами можуть дозволити собі прикрасити ділянку. Малі архітектурні форми можна самостійно створити власними руками чи замовити у фахівців. Кінцевий результат буде залежати не тільки від наявних матеріалів, але й від уяви власника садової ділянки.

Функціональна мета

Багатофункціональність декоративних елементів, зведених поряд, дозволяє створити унікальне та неповторне оформлення для будь-якої території. Це пов’язано з тим, що МАФ повинні виконувати кілька основних завдань:

 • Для повсякденного використання зазвичай застосовуються універсальні типи малих ландшафтних форм. Наприклад, контейнери для сміття, лавки, квіткові горщики, бордюри, ліхтарі чи сходи.
 • Для оздоблення території встановлюють декоративні види ландшафтних елементів. Сюди належить будівництво басейнів, ставків, фонтанів, скульптур, огорож, штучних струмків та багато іншого. Часто такі декоративні елементи стають простим оформленням ділянок, які не мають особливих будівельних функцій.
 • Для повноцінного створення дитячих і спортивних майданчиків часто будують функціональні ігрові та спортивні архітектурні споруди. Наприклад, гойдалки, пісочниці, шведські стіни тощо.

Декоративні ліхтарі будуть функціональними пристроями вночі та гарними декоративними елементами протягом дня. При виборі їхньої форми та розміру слід враховувати параметри освітленої зони. Світильники можуть бути декількох типів: розміщені в землі або на ніжках (встановлюються на землі).

Правила розміщення архітектурних об’єктів на території

Незалежно від того, який тип декоративного елементу ви бажаєте розмістити, слід завжди враховувати кілька основних нюансів. Вони дозволять зберегти гармонійний вигляд всього об’єкта. Зверніть увагу на:

 • загальне оформлення саду;
 • розміри, колір і форму архітектурного проекту;
 • наявність споруд поблизу;
 • сусідні зелені насадження;
 • особливості конкретної території, де планується розмістити МАФ.

Сьогодні існує багато різних проектів, які допомагають розв’язувати проблеми, пов’язані з оформленням ділянок. Найголовніше пам’ятати, що вибір архітектурних елементів для дачі та саду багато в чому залежить від розмірів ділянки, загального стилю декорування землі, потреб власника та інших подібних факторів.

Всі елементи конструкції, які будуть побудовані на будівельному майданчику, повинні гармонійно інтегруватися і жодним чином не впливати на загальне сприйняття саду. Тому підбір і встановлення елементів найкраще довірити професіоналам, особливо у випадку, якщо ви плануєте встановлювати на ділянці тривимірні та великі об’єкти. Наприклад, альтанки чи ставки.

Малі архітектурні форми здатні зробити місце унікальним і комфортним, щоб ви захотіли проводити там якомога більше вільного часу. При виборі декоративних елементів дуже важливо враховувати місцевість і розміри території, а також не перестаратися з будівництвом різних архітектурних проектів. Саме тому краще звернутися за допомогою до фахівців нашої компанії, які спеціалізуються на ландшафтному дизайні.