Освітлення саду

Освітлення саду

Опис послуги

Система освітлення заміського будинку покликана виконувати кілька завдань: функціональну, охоронну і декоративну. Функціональне освітлення дозволяє зручно і безпечно пересуватися по ділянці в темний час доби. Охоронне освітлення вмикається в систему охорони ділянки, що захищає мешканців будинку від несанкціонованого проникнення сторонніх осіб. Декоративне освітлення використовується для створення акцентів, світлових ефектів в ключових ділянках саду.

Звичайно, освітлену ділянку – це красиво. Однак, було б непогано, щоб ця краса в експлуатації не коштувала надто дорого. Для цього ми пропонуємо використовувати низьковольтне освітлення (12 В) світлодіодними лампами. По-перше, дуже економічно і надійно (напрацювання на відмову світлодіодного світильника – 50 тис. Годин), по-друге – це напруга безпечно для людини і тварин, по-третє, монтаж світлодіодних світильників значно простіше і дешевше.

Важливий момент в організації освітлення – управління включенням і вимиканням світильників. Поряд з можливістю ручного управління, бажано передбачити автоматичне включення освітлювальної апаратури або за даними датчиків освітлення, або по таймерам.

Електрифікація території

Сади, альтанки й тераси ніби оживають влітку – вони квітнуть і насичуються кольорами. Тому ці місця стають ідеальним варіантом для того, щоб провести там час і розслабитися після важкого дня. Гарне освітлення ділянки чудово доповнить романтичну вечерю або відпочинок в ароматному зеленому оазисі.

Для того, щоб створити затишок і бажану атмосферу, варто подбати про унікальний характер домашнього простору. Альтанка і тераса можуть стати справжніми прикрасами саду не тільки завдяки гарній рослинності, а й вміло підібраним елементам. Освітлення також допоможе зробити задній двір оригінальним і вирізнити його серед сусідніх об’єктів. Головне – зрозуміти, які пристрої будуть найбільш доречними та допоможуть створити яскраві акценти.

Види ландшафтного освітлення

Існує декілька типів освітлення для присадибних ділянок. Серед них:

  • Загальне. Зазвичай використовуються високі світильники, які встановлюють на майданчику для відпочинку чи вздовж невеличких доріжок. Обладнання може мати різну висоту, плафони та розсіювачі світла.
  • Заливаюче. Його застосовують для того, щоб освітити територію по периметру або конкретну допоміжну ділянку. У такому випадку потрібно розмістити світловий прожектор на високих опорах. Його можна вмикати на певний час, наприклад, аби підсвітити доріжку для в’їзду машини.
  • Маркувальне. Завдяки йому легко створити різноманітні візуальні ефекти. Для цього інколи використовуються спеціальна бруківка чи боларди. Важливо захистити ці пристрої від можливого механічного впливу.
  • Для рослинності чи декоративних елементів. При такому рішенні головних джерел освітлення в ландшафтному дизайні буде кілька: об’єкт має підсвічуватися з кількох сторін, наприклад, згори та із землі. Головне, аби прилади не завдавали шкоди деревам чи квітам. Якщо потрібно освітити малі архітектурні форми, то краще застосувати асиметричні прожектори, які потрібно вбудовувати в землю. При цьому важливо вдало замаскувати їх, аби вони не відволікали погляд від основних акцентів ділянки.
  • Для водойм. До таких освітлювальних пристроїв має бути багато вимог, якщо ви бажаєте досягти найкращого ефекту. Можна використати світлодіодні чи галогенні світильники, живлення яких відбувається за напруги до 12 В.

Загальне освітлення саду

Зазвичай ми очікуємо від зовнішнього освітлення не тільки естетичного вигляду, функціональності та цікавих світлових ефектів. Важливо також, щоб вони були недорогими в експлуатації. Сучасні продукти відповідають потребам споживачів, а також пропонують ряд додаткових можливостей.

Для того, щоб забезпечити гарне ландшафтне освітлення, хорошим рішенням будуть енергозберігаючі люмінесцентні лампи, призначені для закритих світильників. Високоякісний світловий потік, довговічність (близько 20 років), а також енергоефективність – свідчення того, що нові технології вдало доповнюють традиційне освітлення.

Світлодіодні пристрої характеризується низьким енергоспоживанням (приблизно 6 Вт потужності). Функціональне освітлення цього типу стійке до ударів і несприятливих погодних умов, тому вважається чудовим рішенням для садів і терас.

Для тих, хто цінує сучасні екологічні рішення, існує флуоресцентна лампа на 12 В, призначена для роботи з системами сонячних батарей. Крім традиційного білого, ви можете освітлювати ділянку цілим спектром кольорів – залежно від типу обраної лампи: синього, зеленого, жовтого та червоного.

Ландшафтне освітлення – це гарно та функціонально

Щоб отримати цікавий естетичний ефект у саду, необхідно застосувати особливе декоративне освітлення. Це допоможе підкреслити вибрані елементи саду, наприклад, красиві дерева чи елементи “малої архітектури”. Якщо ви вирішили виділити терасу, сходи або стежки, варто створити точки освітлення, включені в поверхню. Для цього розроблені спеціальні арматури.

Завдяки чотирьом білим або синім світлодіодам ви зможете створити унікальний характер й неповторну атмосферу окремих зон вашого саду. Надзвичайно міцна конструкція люмінесцентних ламп не постраждає навіть тоді, коли над ними проїде автомобіль. А завдяки водонепроникним властивостям таке рішення допоможе створити світлові ефекти у басейнах і ставках.

Також існують світильники, з одним або трьома світлодіодами. Вони гарно підкреслять декоративні елементи ділянки, а також архітектурні деталі будівлі. Разом із освітленням доріжок і терас пристрої візуально створять гарну картину. Доглянутий сад із добре налаштованим освітленням стане місцем, де ви будете раді провести теплі вечори разом зі своєю сім’єю та гостями.