Системи автоматичниного поливу газонів

Системи автоматичниного поливу газонів

Опис послуги

Використання систем поливу не обмежується тільки садами і газонами присадибних ділянок. Вони активно застосовуються для зрошення спортивних полів, парків, скверів, алей та ін. Громадських зон. Незважаючи на те, що будь-яка система поливу вимагає початкових вкладень, її експлуатація, як правило, приносить істотну вигоду, оскільки значно знижуються витрати на воду (при поливі з шланга її йде значно більше), на утримання обслуговуючого персоналу. Та й ефективність систем поливу досить висока в тому сенсі, що збільшується термін життя рослин, поліпшується зовнішній вигляд зрошуваних територій, підвищується родючість (якщо мова йде про теплиці, садах і городах).

З точки зору автономності роботи розрізняють: ручне, напівавтоматичне і автоматичну системи поливу. Система ручного поливу – найбільш бюджетний варіант. Але цілком виправдану популярність сьогодні придбали напівавтоматичні та автоматичні системи. У першому випадку програмується кожен окремий спринклер, у другому – управління процесом поливу повністю передається на контролер, який враховує цілий ряд факторів – ступінь зволоження грунту, наявність опадів, норму витрати води на кожну зону.

За способом доставки вологи до рослин полив буває – дощувальний, крапельний, глибинний. У реальності, при облаштуванні систем поливу на присадибних ділянках, найчастіше використовується комбінований варіант системи. Для теплиць і грядок проводиться контур крапельного поливу, для газонів, клумб – дощувальний.

Системи автоматичного поливу

Якщо ви хочете, щоб ваша садова ділянка чи галявина була гарна та уквітчана, то це легко зробити. Достатньо встановити спеціальне обладнання для автоматичного поливу. Його ефективність важко порівняти з результатами ручної праці. Він функціонує швидко, просто та економно, тому зрошення обов’язково принесе бажаний результат.

Зараз усе частіше застосовуються сучасні технології там, де потрібно поливати газон. Якщо ви теж бажаєте їх установити, то варто звернути увагу на всі нюанси. Наприклад, для того, щоб визначитися з типом системи, слід врахувати:

  • яка має бути температура води;
  • наскільки часто вмикатимуться спринклери;
  • як витрачатиметься вода.

Автополив газону: особливості

Важливо, щоб температура води була відповідною для поливу вашої ділянки. Спеціалісти, які знаються на автоматичних поливних системах, зазначають: найбільш оптимальні умови – ті, які відповідають природним. Наприклад, галявини зазвичай негативно сприймають процес, коли їх постійно поливають холодною рідиною, чия температура – до 10℃. Важливо зберегти кореневу систему, тому краще використовувати нагріту воду. ЇЇ оптимальною температурою стане +18℃ і вище.

Системи регулярно вдосконалюють для того, щоб задовольнити різні потреби користувачів. Коли рідина подається зі свердловини, то може статися, що її температура матиме нижчі показники, ніж у гранично допустимих. Виробники поливних систем легко впоралися з такою проблемою. Достатньо використовувати різні баки як накопичувальні ємності. Таким чином, перш ніж відбудеться зрошення, вода встигатиме нагріватися.

У дощовиків – спеціальна конструкція, вони функціонують під високим тиском. Через це пристрої здатні розпорошувати воду на дуже маленькі частинки. Системи поливу також можуть нагрівати рідину, щоб її температура ставала більш прийнятною. Це відбуватиметься доти, доки вода не потрапить на землю чи поверхню рослин. Обладнання налаштовується для роботи на потрібні інтервали часу для того, щоб досягти найбільшої ефективності.

Як часто потрібен полив?

Початок зрошення залежить від того, які зміни відбуваються в температурному режимі в оточенні – яким буде повітря. Також вплив має частота поливу. Завдяки спеціальним автоматичним системам ви зможете самостійно підбирати для роботи потрібний час. Це допоможе вам створити найкращі умови для зрошення.

Наприклад, коли настає посушливий сезон, то траву потрібно поливати більш часто та інтенсивно. Якщо цього не буде, то галявина може видозмінюватися: на ній поступово з’являтимуться руді плями. Її загальний вигляд ставатиме менш привабливим. Крапельний полив дозволить позбутися таких ризиків і не допустити появи плям.

Якщо погодні умови більш дощові, а небо часто затягнуте хмарами, то краще вибрати інший варіант зрошення. Воно повинно бути менш інтенсивним: достатньо зрошувати ділянку раз на день, а іноді – всього кілька разів на тиждень.

Пристрої для автоматичного зрошення дозволять вам грамотно налаштувати процес. Ви зможете враховувати прогнози погоди та іншу важливу інформацію. Якщо спеціалісти готуватимуть креслення для автоматичних систем, то користувачам залишиться піклуватися лише про стрижку газонів. Дощування на автоматі проходитиме за встановленими програмами.

Коли варто починати зрошення?

Важливо правильно підібрати час для того, щоб розпочинати зрошення. Фахівці радять запрограмувати роботу систем на те, щоб вони функціонували ввечері чи зранку. Саме в ці періоди вода для розпорошення буде здатна проникати до ґрунту з найбільшою ефективністю. Це дозволить добре підживлювати кореневу систему.

Завдяки роботі автоматичного обладнання трава буде отримувати потрібну кількість вологи, перш ніж сонце підсушить землю. Якщо встановити робочий режим у полуденний час, то для газону система виявиться менш ефективною. Це пов’язано з тим, що у такий період сонце буде найбільш активним. Краплі, що потраплятимуть на траву, стануть швидко випаровуватися. Також вони можуть нашкодити тендітним паросткам, залишаючи на їхній поверхні опіки.

Як має споживатися рідина?

Якщо ви бажаєте встановити для своєї садибної ділянки чи теплиці спеціальну систему для поливу, то поцікавтеся її витратами води. Потрібні параметри задаються під час програмування пристроїв. Зважайте на те, що вони є дуже відносними. Те, скільки рідини знадобиться для автоматичного поливу, залежить від багатьох чинників:

  • виду й розташування газону;
  • погодних умов;
  • типу ґрунту.

Система здатна працювати і при рівні 20 літрів на квадратний метр, і при рівні – 10 літрів. Якщо ґрунтова поверхня має глинисту структуру або належить до іншого важкого виду, то вона зможе чудово втримувати рідину. Такий ґрунт можна буде зрошувати не так часто, щоб не завдавати рослинам шкоди.

Якщо ґрунт належить до більш легкої групи, то автополив повинен функціонувати з більшою інтенсивністю. Вода буде швидше проникати до землі, торкаючись її глибоких шарів. Оптимальний обсяг води у такому випадку – від 10 до 20 літрів на квадратний метр. Цих показників буде цілком достатньо для того, щоб рідина проникла на глибину до 20 см.

Іноді виникає потреба в тому, щоб переконатися, чи працює обладнання достатньо ефективно. Це можливо зробити, якщо на початку циклу встановити на ґрунтову поверхню звичайну банку чи іншу прозору та порожній резервуар. Як тільки вона наповниться на 15 мм, то це означатиме, що на квадратний метр випало близько 10 літрів води.

Вибираючи систему, зважайте також на те, наскільки затінена ділянка. Тінь можуть створювати дерева, що ростуть на тій самій галявині. Тоді обсяг рідини має бути таким же, як і у випадку із сонячною галявиною: через те, що у дерев потужна коренева система, вони поглинають значну кількість води з ґрунту.

Полив газону: основне правило роботи

Пам’ятайте, що краще включати систему рідше, але налаштовувати її так, щоб вона зрошувала ґрунт рясніше. Якщо зрошення відбуватиметься часто, то можна буде розпорошувати незначну кількість води. Але тоді вона випаровуватиметься швидше, тому не вдаватиметься отримати належний ефект.

Автоматичні системи для поливу – практичне та вигідне рішення для галявин, садів і теплиць. Вони дозволять забезпечити ефективне зрошення та заощадять ваш час. Спеціалісти нашої компанії проконсультують вас і допоможуть вибрати найкраще обладнання саме для вашого випадку.